Pisi Film Prodüksiyon Uncategorized Neden Tanıtım Filmi

Neden Tanıtım Filmi

0 Comments

neden tanıtım filmi

Tanıtım Filmleri neden firmalar için bir zorunluluk halini aldı ?

Günümüzde diğer alanlar gibi ticari hayatın da en önemli internet ortamı. Tanıtım filminiz yoksa bir adım geridesinizdir. İyi bir tanıtım filminiz varsa iki adım ileridesinizdir Firmaların kendilerini gösterdikleri, müşteriyle buluştukları ve hizmet ve ürünlerini pazarladıkları bu alan aynı zamanda büyük bir rekabet alanı olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu kaosun içinde fark yaratmak ve bilinirliliğin en etkili yöntemi nedir ? Bunun en açık ve kısa cevabı Tanıtım Filmleridir.

Tanıtım Filmlerinin yararı nedir ?

Başta internet olmak üzere, fuarlar, çeşitli organizasyonlar, sosyal sorumluluk projeleri, sponsor olunan etkinlik ve festivallerde yani müşteri ile karşı karşıya geleceğiniz her platformda tanıtım filmleri güçlü bir reklam ve hedef kitleye ulaşma aracıdır. Dünya’da her gün yaklaşık beş milyar video kullanıcılar tarafından izleniyor. Bu videoların daha çok izlenmesi, ilgi uyandırması etki yaratması, akılda kalması için belli kriterlere sahip olması gerekiyor. Ticari firmalar için ise bu kriterlere doğru hedef kitleye ulaşılması ve bunun kısa ve orta vadede satın alma davranışına yöneltmesi gibi ek kriterler eklemek gerekiyor. Orta ve uzun vadede de marka değerinin arttırılması, müşteri güveninin arttırılması gibi faktörler de dikkate alınmalıdır.

Doğru ekip ile doğru hedef kitleye ulaşmak, interaktif ve açık bir çalışma yöntemi

Bu soru önemli. Doğru ekipman ile çekilmiş olması yetmez. Bu nedenle firma yetkilileri ile birlikte bir plan çıkarmak, Tanıtım filmini hazırlayacak ekibin, son teknoloji ekipmanlara, deneyimli bir kadroya sahip olmasının yanında, sektörel alanların bilgisine hakim olması,doğru hedef kitleye yönelik yaratıcı ve özgün yaklaşım içine girmesi zorunludur. Aynı zamanda firma yetkilileri ile öncesinde bir planlama yaparak eksik bir nokta bırakılmaması gerekir. Firmayı yakından tanımak, hem tanıtım videosunun içeriğini güçlendirir, hem de daha özgün yanların vurgulanmasını sağlar.

Müşteriye de size de zaman kazandırır, mesajınız doğru ve hızlı şekilde müşteriye ulaşır.

Profesyonel ve yaratıcı bir ekibin bu kriterler doğrultusunda hazırlayacağı bir tanıtım videosu ile, rakiplerinizin arasından sıyrılarak, hedef kitlenize kendinizi daha iyi anlatır, güven verir ve sempati kazanırsınız. Örneğin, Dershanenizin tanıtım filmini yaptırdınız. Müşterileriniz, sizin sınıflarınızın içeriğini, öğretmenlerinizin performansını, kurumun modern ve güçlü yapısını görsel olarak deneyimleyerek çok daha kolay karar verecektir. Sözcüklerin, donuk grafiklerin yerini izlemesi kolay, kısa sürede çok bilgiyi barındıran tanıtım filmleri hem sizi bir çok zahmetten kurtaracaktır, hem de hızlı ve etkili bir şekilde doğru mesajı, doğru hedef kitleye ulaştırmanızı sağlayacaktır.

Peki Tanıtım Filmi pahalı mıdır ?

Bu soru açık uçlu bir soru olmasına rağmen, en doğru cevap eskiden verilen astronomik rakamların artık geçerliliğini kalmadığını söyleyebiliriz. Yapılacak prodüksiyonun maliyeti, hangi ekipmanların kullanılacağı, ne kadar sürecek bir çekim olacağı, nerede ve nasıl bir yapım istendiğine göre fiyatlar değişmektedir. Firmanın yada kuruluşun büyüklüğü, hizmet alanı ve amaçları doğrultusunda bu ayrıntıların belirlenmesi en sağlıklı çözümdür Ancak müşterilerimize öncesinde ayrıntılı belli paketler sunarak yapım masrafları konusunda bilgilendirmekteyiz. Ardından yapılacak planlamada prodüksiyon kalemlerinde yapılacak ekleme ve çıkarmalar ile firma için en uygun çözümü sunmaktayız. Örneğin, küçük bir firma için Havadan çekim, zorunlu olmadığı için çıkarılabilir, ya da bir traktör fabrikası için bu gerekebilir, ama aynı kuruluş için bir animasyon kurumun vermek istediği mesaj için doğru bir yöntem olmayabilir. Bu nedenle firmalara özel butik seçenekler farklı fiyatlandırmaları beraberinde getirir. Ancak her firma ve kurum için uygun seçenek her zaman vardır.

Peki Tanıtım Filmi dışında ne tür seçenekler var.

Tanıtım Filmi ve Reklam Filmi Farkı

Bazı konseptler tanıtım filmleri için yetersiz kalabilir. Örneğin aten yeteri kadar tanıtım filmi olan, bir firma daha direkt bir mesajın verilmesi için Reklam filmi çektirmek isteyebilir. İmaja yönelik olarak yapılandırılan reklam filmi, Tanıtım filmine göre kurgusaldır. Reklam Filmlerine göre daha uzun olması beklenen tanıtım filmlerinde ise üretim süreci, kalitesi ve firma güvenirliliğine odaklanılır. Reklam filmlerinde yaratıcılık, tanıtım filmlerine göre daha ön plandadır. Ayrıntılar için Tanıtım Filmleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Kalitenizi herkes görsün

Genç bir firmasınız, ürünleriniz-hizmetleriniz- dünya standartlarında. Ne kadar reklam yapsanız da istediğiniz verimi almıyorsunuz. Hak ettiğiniz marka bilinirliliği henüz oluşmadı. Bir eksik olmasın ? İşte o eksik tanıtım film. Çekinmeyin artık o uçuk fiyatlar yok. Size uygun, hesaplı çözümlerimiz var. Bize ulaşın Markanızı uçuşa geçirelim.

Kalitenizi herkes görsün

Ürünlerinizi Öne Çıkarın

Hikayenizi Müşterilerinizden Esirgemeyin

Sizin Hala Bir tanıtım Filminiz Yok Mu ?

Yeni bir firmasınız, reklam sürecini, SEO çalışmasını nasıl yöneteyim, internette nasıl öne çıkayım diye düşünüyorsunuz. Ama bir tanıtım filminiz yok. Kendinizi anlatmak istediğiniz hedef kitle artık eskisi kadar sabırlı değil. En güçlü çözüm onların karşısına bir tanıtım filmiyle çıkmak. Böylece sizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi daha iyi tanıyacak, rakipleriniz ile aranızdaki farkı daha iyi kavrayacaklar. Hem onlara daha kolay ulaşacaksınız. Hem de markanız daha fazla akılda kalacak.

Hikayenizi Müşterilerinizden Esirgemeyin

Köklü bir firmasınız, yıllarca büyümek için büyük emek verdiniz, müşterileriniz sizden memnunlar, kalitenizi herkes bildiği için müşterilere ulaşmakta zorlanmıyorsunuz. Ama bir eksik var Onlara hikayenizi anlatmadınız. Bir tanıtım filminiz yok. İşte tam sırası, Markanızı taçlandırmanın zamanı geldi. Onları hikayenizden mahrum etmeyin. Sizi yakından tanımalarına kapı aralayarak ailenizi büyütün. Biz bu işi üstlenmeye ve size en yaraşır tanıtım fimini çekmeye hazırız. Bizi arayın, eksiğiniz kamasın.

Ürünlerinizi Öne Çıkarın

Yeni bir atılım gerçekleştirdiniz. Sıra dışı bir ürün ile piyasada ön plana çıkmak istiyorsunuz. Ama ne yaptınız ettiniz, bir türlü istediğiniz verimde ürünü müşteri ile buluşturamadınız. Gelin ürününüz için bir tanıtım filmi yapalım. Bunu isterseniz ettiği ilgiyi alması için viral reklam şeklinde de hazırlayabiliriz. Üzülmenize gerek yok tek eksiğiniz bu.

https://www.pisifilm.com/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir